ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ

УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

Учні мають право:

· на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;

· на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною та лікувально-оздоровчою базою навчального закладу;

· доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти;

· переатестацію з навчальних предметів;

· на доступ до інформації з усіх галузей знань;

· брати участь у різних видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, тощо;

· брати участь у роботі органів громадського самоврядування школи ;

· брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів (вихованців);

· брати участь у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;

· на захист від будь-яких форм експлуатації, психічною і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність;

· на безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці.

· отримання додаткових, у том числі платних, навчальних послуг,

· перегляд результатів оцінювання навчальних досягнень з усіх предметів інваріантної та варіативної частини.

Учні зобов’язані:

· оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;

· дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;

· бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;

· дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

· брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

· дотримуватися правил особистої гігієни.

ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ

Учні закладу загальної середньої освіти мають право:

1. На захист прав особистості і ввічливе ставлення до себе.
2. На вільний вибір закладу.
3. На вибір предмету поглибленого вивчення, позакласних додаткових, факультативних занять, занять із окремих предметів і складання курсу екстерном.
4. На відкриту оцінку своїх знань, отримування об’єктивної оцінки із предметів.
5. На завчасне повідомлення про строк контрольної роботи, вимагати проведення не більше двох контрольних робіт у день і не більше п’яти контрольних робіт у тиждень.
6. Вносити пропозиції в раду, адміністрацію школи з покращення програмного навчання і виховання.
7. На апеляцію у випадку конфлікту з учителем в раду закладу або адміністрацію.
8. На забезпечення якісним харчуванням.
9. Висловлювати класному керівнику, директору, вчителям свої проблеми і отримувати від них допомогу, пояснення, відповіді.
10. Відкрито висловлювати свою думку стосовно життя школи, не принижуючи гідності інших.
11. Представляти навчальний заклад в конкурсах, оглядах, змаганнях та інших заходах відповідно із своїми можливостями і вміннями.
12. На носіння довільної форми одягу в останню п’ятницю кожного тижня.
13. На звільнення від уроків згідно заяви батьків.

ПРАВИЛА УЧНІВ

1. Гідно носи звання учня комунального закладу "Ліцей №7 Козятинської міської ради Вінницької області" і дорожи честю свого закладу.

2. Будь патріотом незалежної України. Май почуття національної гідності, шануй державні та національні символи й свята, поважай націю серед якої ти живеш, її культуру та історію.

3. Сумлінно та наполегливо оволодівай знаннями для того, щоб стати освіченим і культурним громадянином держави. Цінуй свою національну і особисту гідність, совість, честь.

4. Розвивай у собі старанність, ініціативність, працьовитість. Уважно слухай пояснення вчителя. Сумлінно й самостійно виконуй його завдання, добре поводься на уроці.

5. Приходь на заняття за 15-20 хвилин до початку, не пропускай заняття й не запізнюйся. На перервах і після закінчення своїх уроків не галасуй, не бігай по коридорах і не заважай іншим.

6. Заходь до класу після дзвоника й займай своє місце. Заходь до класу та виходь з нього під час занять тільки з дозволу вчителя.

7. Привітай учителя, встаючи з місця, коли він заходить або виходить.

8. Під час уроку сиди прямо, не злягай ліктями, не розвалюйся, не гомони й не займайся сторонніми справами.

9. При відповіді вчителю необхідно вставати, триматися прямо, сідати на місце тільки з дозволу вчителя.

10. При бажанні відповісти або задати вчителю питання – підніми руку.

11. Точно занотовуй у щоденник те, що задано вчителем до наступного уроку і показуй ці записи батькам. Старайся всі домашні завдання виконувати сам.

12. Дбайливо стався до шкільного й іншого громадського майна, підручників, до своїх речей і речей товаришів.

13. Приходь до школи з усіма потрібними підручниками та письмовим приладдям, не бери з собою сторонніх речей.

14. Носи шкільну форму . Завжди будь акуратно вдягненим і охайним. Тримай своє робоче місце в порядку і чистоті. Дотримуйся правил особистої гігієни.

15. Дотримуйся режиму дня. Щоденно займайся ранковою гімнастикою, спортом, загартовуйся. Поважай власне здоров’я та набувай навичок його збереження, засвоюй народні традиції у взаємовідносинах з природою. Вивчай і дотримуйся законів нашої держави.

Коментарi